KONST / Litografier / Färglitografi 11391090
*
nr 1139 1090
Agneta Gussander
(f. 1949), Sverige
Färglitografi, Agneta Gussander (f. 1949), daterad -78, Honungsbin, 26/180, motivet: 48x34
Agneta Gussander, svensk målare född 1949.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:10:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 17:40:41
1
Vinnande bud
18/10 17:41:33
1
justering av budtak
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta gussander färglitografi grafik honungsbin litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:30
-
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:41
*
Agneta Gussander
Agneta Gussander, svensk målare född 1949.
Läs mer om Grafik
nr 1139 1090
Agneta Gussander
(f. 1949), Sverige
Färglitografi, Agneta Gussander (f. 1949), daterad -78, Honungsbin, 26/180, motivet: 48x34
Agneta Gussander, svensk målare född 1949.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/10 17:40:41 | 1 | Vinnande bud |
| 18/10 17:41:33 | 1 | justering av budtak |
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta gussander färglitografi grafik honungsbin litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49 -
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:30 -
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:41



